Jak wzmocnić palce gitarzysty?

Dążenie do jak najlepszej formy technicznej to w zasadzie priorytet każdego muzyka, czy gitarzysty czy też gitarzysty basowego. Każdy muzyk chce osiągnąć jak najwyższy poziom techniczny. Bez względu na jakim instrumencie grasz, podstawa to oczywiście wielogodzinne systematyczne ćwiczenie, ale czy możemy zrobić coś jeszcze więcej? Takie pytanie często zadają młodzi adepci sztuki gitarowej, czy np.: podczas oglądania telewizji czy podczas spaceru w parku też można ćwiczyć i udoskonalać swój warsztat techniczny. Otóż okazuje się, że tak i jest to jak najbardziej możliwe i przynosi bardzo dobre efekty. Możemy do tego celu wykorzystać socjalnie skonstruowane niewielkich rozmiarów urządzenia, które w zasadzie zawsze może nam towarzysz. W tym artykule przedstawimy kilka naprawdę topowych urządzeń, które zostało specjalnie zaprojektowany dla utrzymania w dobrej kondycji aparatu dłoni, a w szczególności usprawnienia pracy palców oraz ich wzmocnieniu. Rozpoczniemy od urządzaniu pod nazwą Gripmaster.

Urządzenia wzmacniające palce

Tak więc Gripmaster to urządzenie do ćwiczenia rąk a przede wszystkim palców. Urządzenie posiada unikalną zdolność do izolowania i wzmacniania każdego palca indywidualnie dla optymalnego przygotowania naszej dłoni, nadgarstka i przedramienia. Urządzenie to dotychczas najczęściej używane było przez profesjonalnych sportowców, ale w ostatnich latach znalazło swoje szerokie zastosowanie również wśród muzyków a w szczególności upodobali je sobie gitarzyści i wszyscy Ci, którzy chcą mieć silne i dobrze przygotowane palce, dłonie, nadgarstki i przedramiona. Przyrząd ten w szybki i łatwy sposób pozwala dobrze rozgrzać palec i dłonie np.: przed występem. Taką rozgrzewkę możemy sobie zafundować już w trakcie drodze na koncert (pod warunkiem oczywiście, że to nie my kierujemy pojazdem). Ponadto jego niewielkie rozmiary pozwalają na to byśmy zawsze mieli naszego Gripmastera ze sobą np.: podczas spaceru. Konstrukcja Gripmastera jest dość prosta. Przyrząd posiada cztery osadzone na sprężynach, niezależne tłoki o regulowanej sile nacisku. Dzięki temu możliwy jest indywidualny jak i progresywny trening. 

Ciekawym również urządzeniem wzmacniającym palece jest Rockcare Handmaster. Jest to przydatne i efektywne narzędzie treningowe umożliwiające pracę nad zwiększeniem sprawności, koordynacji oraz siły palców dłoni. Dzięki treningowi, mięśnie zginające i prostujące, oraz ścięgna dłoni i przedramienia wzmacniają się tak samo jak rozbudowana zostaje muskulatura palców. Równocześnie, dzięki systematycznemu treningowi, ryzyko kontuzji, czy przedwczesnego zmęczenia podczas grania zostaje zredukowane do minimum. Do takich specjalistycznych urządzeń do wzmocnienia palców i dłoni należy również Planet Waves Dynaflex Pro Exerciser w formie kulki, która idealnie sprawdzi się dla gitarzystów.   

Gdzie kupię urządzenie do wzmocnienia palców

Tego rodzaju urządzenie jak np.: Gripmaster znajdziesz w specjalistycznych sklepach muzycznych, które mają dobrze rozbudowany asortyment gitarowy. Jednym z markowych producentów tego urządzenia jest światowy lider wśród producentów sprzętu gitarowego Ibanez.

Podsumowanie

Każdy rozsądny trener sportowy powie, że przed treningiem właściwym potrzebna jest odpowiednia rozgrzewka. My przed właściwym graniem czy koncertowaniem też powinniśmy się rozgrzać. Na instrumencie będziemy grać wprawki z gamami, pasażami i skalami, ale zanim do tego dojdziemy to nasze palce już możemy wcześniej przygotować. Poza tym niezależnie od tego, czy grasz na gitarze elektrycznej, klasycznej czy basowej, musisz cały czas pracować nad poprawą nie tylko techniki, ale i kondycji. Dobry warsztat to podstawa, ale do jego rozwinięcia nie zawsze będzie nam potrzebny instrument. Możemy, a nawet powinniśmy opracować sobie zestaw ćwiczeń rozciągających i wzmacniających nasze palce, dłonie i nadgarstki. Takie ćwiczenia możemy wykonywać zarówno bez urządzeń jak i przy pomocy wspomnianych powyżej urządzeń, które z pewnością posłużą przez długie lata aktywności artystycznej.