YAMAHA TRBX 174EW

Wśród instrumentów wykorzystywanych w większości zespołów rockowych, największą popularnością cieszą się gitary elektryczne. Są one bardzo wyraźnie słyszalne podczas charakterystycznych riffów, a kiedy przychodzi czas na solówkę to dla wielu osób liczy się tylko gitara elektryczna. Owszem, instrument ten jest jednym z filarów zespołu, ale podstawą kapeli jest rytm za który odpowiada połączenie perkusji z basem. Gitar basowa jest bardzo niedoceniana przez wiele osób i nawet żartuje się, że basista zostaje zauważony dopiero kiedy przestaje grać. Takie postrzeganie gitary basowej nie wzięło się znikąd, ponieważ instrument ten nie został stworzony po to by dominować, a znaczna część basistów skupia się jedynie na tworzeniu zlewającego się ze sobą tła. Dopiero muzycy tacy jak John Paul Jones, Lemmy Kilmister czy Gene Simmons pokazali, że gitara basowa może być o wiele bardziej zauważalna, a jej możliwości są większe niż tylko kreowanie tła. To między innymi dzięki nim coraz więcej osób planuje zakup gitary basowej, ale jej wybór może przysporzyć niektórym problemu, ponieważ instrumenty te różnią się od siebie. Jeżeli zależy nam na w miarę uniwersalnej gitarze basowej, wówczas bardzo dobrym wyborem będzie Yamaha TRBX 174EW.
Pierwszym co rzuca się w oczy jest piękny korpus z naturalnym wykończeniem, ale choć gitara prezentuje się pięknie, to jej główną zaleta nie jest wygląd, lecz brzmienie. Uświadczymy tu bardzo ciepłego i jednocześnie klarownego brzmienia, które oferują przetworniki typu single coil. Na dodatkową uwagę zasługuje bardzo wygodny gryf, dzięki któremu gra będzie komfortowa. Mostek i klucze zostały skonstruowane w taki sposób, by jak najlepiej utrzymywać strój instrumentu, dlatego nie musimy martwić się o odchylenia od odpowiedniego nastrojenia. Yamaha TRBX 174EW jest instrumentem bardzo uniwersalnym, który doskonale sprawdzi się zarówno w delikatnych gatunkach takich jak jazz i blues, a także w cięższych odmianach muzyki rockowej. Gitara jest bardzo dobrym wyborem nie tylko na początek nauki, ale także dla bardziej zaawansowanych basistów, którym zależy na wysokiej jakości i stosunkowo niskiej cenie.
Instrumenty marki
Yamaha zawsze cechują wysoka jakością brzmienia i wykonania, a gitary basowe nie są od tego odstępstwem. Model taki jak ten jest bardzo dobrym przykładem tego, że dobrze brzmiąca gitara wcale nie musi rujnować budżetu.