WYBÓR PIERWSZEJ GITARY BASOWEJ

Muzyka staje się pasją coraz większej grupy osób. Nie chodzi tu tylko o jej słuchanie, lecz samodzielną grę. Sklepy muzyczne dwoją się i troją, by klient wyszedł z nich zadowolony, i bez wątpienia często im się udaje. Wystarczy spojrzeć na asortyment, jaki jest dziś dostępny.
Decydując się na grę na instrumencie, najczęściej wybierane są gitary, lecz należy pamiętać, że dzielą się one na cztery rodzaje, mianowicie na gitarę klasyczną, akustyczną, elektryczną i basową, jednak to z wyborem tej ostatniej gitarzyści mają największy problem. Może nie chodzi o problem z wyborem, lecz o problem ze zdecydowaniem się na wybór, ponieważ gitara basowa jest instrumentem bardzo niedocenianym, a basiści przez niektórych są uważani za tło dla reszty zespołu.

To oczywiście nie jest prawdą, ponieważ basista wraz z perkusistą stanowią serce zespołu i wystarczy by bas na chwilę przestał brzmieć, by widownia wyczuła, że brzmienie zespołu stało się znacznie bardziej ubogie.

Więcej informacji również na forum basowym https://forum.muzyczny.pl/forum27.html

Wybór odpowiedniej gitary basowej polega na tym samym, na czym wybór gitary elektrycznej. Na początku musimy ustalić budżet, jaki możemy wydać, a następnie należy sprecyzować jakie gatunki muzyczne interesują nas najbardziej. Do grania lżejszej muzyki doskonale sprawdzi się gitara SX SJB62 plus, która posiada dwa przetworniki single coil, korpus wykonany z olchy, oraz 22 progi. Firma SX jest znana z produkcji niedrogich instrumentów, które pomimo niskiej ceny posiadają również wysoką jakość brzmienia i wykonania, a model SX SJB62 plus jest tego najlepszym dowodem.

Do grania cięższych gatunków doskonale sprawdzi się Cort C4H, który odznacza się bardzo wyraźnym, mięsistym brzmieniem i szczególną wygodą gry. Cort C4H może bez problemu konkurować z instrumentami znacznie droższymi, dlatego nie dziwi fakt, że instrument ten jest jednym z najchętniej wybieranych nie tylko przez początkujących, ale również bardziej zaawansowanych.

Na rynku muzycznym można spotkać wiele, zupełnie różnych od siebie gitar basowych. Coraz większą popularnością cieszą się basy pięciostrunowe, a można znaleźć nawet takie z większą ilością strun. Niezależnie od tego jaką gitarę basową wybierzemy, powinniśmy przede wszystkim czerpać satysfakcję z nauki i dalszej gry.

http://www.cortguitars.com/pl/